Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35
email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


więcej informacji

Z życia parafii

 2023


Imieniny Ks. Proboszcz
Uroczystość św. Stanisława
07.05.2023 r.


 Wigilia Paschalna
i Procesja Rezurekcyjna
08.04.2023 r.


 Liturgia Wielkiego Piątku
07.04.2023 r.


 Niedziela Palmowa
02.04.2023 r.


 Misje święte
26-31.03.2023 r.

 


Zespół Ludowy
z Łapanowa
29.01.2023 r.


 Jasełka Przedszkolaków
15.01.2023 r.


 Uroczystość Objawienia Pańskiego
06.01.2023 r.

Spotkanie opłatkowe grup parafialnych

 


 

W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Schola "Baranki Boże"

 


 

Ogłoszenie dla scholii „Baranki Boże”  


W niedzielę Komunijną  7 maja  nie będzie spotkania scholii  i śpiewu  na Mszy św. o godz. 11,00 , natomiast serdecznie zapraszamy scholę „Baranki Boże”  13 maja  w sobotę na godz. 10.00, zapraszamy wszystkich nowych  i tych którzy chcą dalej śpiewać  dla Pana Jezusa Chrystusa Króla. Spotkania przygotowują do śpiewu  mszalnego i  czytania Słowa Bożego a może  rozszerzymy  o modlitwy wiernych.    
 

Oczekując  na przybycie  pozdrawiamy serdecznie;  zespół muzyczny p. Kasia i p. Ania oraz  inni.      


 


ŚPIEWAJMY RAZEM PANU – ALLELUJA

W naszej parafii od 23 lat działa prężnie dziecięca schola – „Baranki Boże”, której celem jest przygotowanie oprawy muzycznej na niedzielne Msze święte przy udziale dzieci o godz. 11.00 oraz w uroczystości świąteczne obchodzone w ciągu Roku Liturgicznym.

W ciągu tych lat wiele dzieci przeszło przez formację aby swoim śpiewem chwalić Boga. Opiekunami i prowadzącymi byli animatorzy muzyczni którzy jako wolontariusze z wielkim poświęceniem i oddaniem prowadzili dzieci. Największa ilość dzieci była za czasów sióstr misjonarek Chrystusa Króla i Sióstr Rodziny Maryi, założyciela św. Arcybiskupa Zygmunta Felińskiego.

W ostatnim czasie wielkanocnym nastąpiła reorganizacja scholi „Baranki Boże” . Nowymi opiekunami zostały: Pani Katarzyna Postołowska-Petera – tutejsza parafianka, pedagog, Dyrektor Przedszkola Katolickiego Św. Jana Pawła II, która odpowiada za sprawy dydaktyczno – wychowawcze, sprawy organizacyjne oraz pomoc z zakresie przygotowania muzycznego oraz Pani Anna Ross – tutejsza parafianka, absolwentka Państwowej Żywieckiej Szkoły Muzycznej I i II st., osoba posiadająca doświadczenie w prowadzeniu grup muzycznych. Pani Anna odpowiada za przygotowanie muzyczne dzieci, dobór repertuaru w porozumieniu z Księdzem Proboszczem oraz za sprawy organizacyjne. Obydwie Panie przeszły formację Oazową. Mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu grup muzycznych dzieci i młodzieży przy parafiach. To pozwoli na bezpieczeństwo dzieci w ich formacji. Obydwie Panie jako wolontariuszki zadeklarowały, że poprowadzą dzieci naszej parafii do pięknego śpiewu liturgicznego dla Pana Jezusa Chrystusa Króla, czego im z całego serca życzymy.

Podczas spotkań dzieci będą miały możliwość doskonalenia swojego warsztatu muzycznego, a przede wszystkim głównym celem uczestnictwa dzieci w cotygodniowych próbach będzie rozwój duchowy dziecka poprzez wielbienie Boga śpiewem oraz czytaniem Słowa Bożego.

Serdecznie zapraszamy dzieci od ósmego roku życia, które chcą śpiewem wielbić Pana Boga i doskonalić swoje umiejętności muzyczne. Zapisy chętnych dzieci do śpiewania Panu Jezusowi i Matce Najświętszej są przyjmowane u osób prowadzących scholę przed każdą próbą. 

Próby scholki dziecięcej ”Baranki Boże” odbywają się w sobotę od godz. 10.00 do 11.00 oraz w niedzielę godzinę przed Mszą świętą o godz. 11.00 przy udziale dzieci. Próby odbywają się w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 w sali konferencyjnej przedszkola Św. Jana Pawła II.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania parafialnej scholi dziecięcej „Baranki Boże”, będą przekazywane tylko poprzez ogłoszenia niedzielne oraz będą dostępne na własnej stronie internetowej parafii.

Bardzo ciepło i serdecznie zapraszamy chętne dzieci naszej parafii do przybywania i śpiewania naszemu Bogu – Chrystusowi Królowi Wszechświata.


ŚPIEWAJMY RAZEM PANU – ALLELUJA

Liturgia dnia

Misje święte


26 - 31.03.2023 r. 

Program Misji św.

Linki

   

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.