Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Poświęcenie pojazdów
26.07.2020 r.


 Rocznica Pierwszej 
Komunii św.

 


Uroczystość 
Bożego Ciała - 11.06.2020 r.


 Poświęcenie strojów komunijnych
22.02.2020 r.

 


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


W związku ze zniesieniem obostrzeń dotyczących limitu osób w kościołach i innych miejscach kultu religijnego, serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Zachowajmy także bezpieczną odległość. 


 

 

35 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza

 

Czcigodny Księże Proboszczu!

   35 lat temu Pan powołał Cię do służby w swej winnicy, a prawie 20 lat temu do szczególnej i trudnej misji budowy kościoła i organizowania od podstaw nowej parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla. Śp. proboszcz parafii Dobrego Pasterza ks. Florian Gruca dostrzegł w Tobie te wszystkie talenty niezbędne, by zamierzone dzieło miało zakończyć się sukcesem. Wielkie zaangażowanie i determinacja Księdza zaowocowały tą piękną świątynią i tym, że gromadzi się w niej coraz więcej parafian. Dzisiaj parafianie „jako jedna Rodzina Boża”- bo tymi słowami tak pięknie rozpoczynałeś wielokrotnie liturgię Mszy św. - pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i uznanie za ogromny trud i pracę przy wznoszeniu kościoła. Bo niejednokrotnie gdy była taka potrzeba zdejmowałeś sutannę, zakasywałeś rękawy i pomagałeś w budowie. Doceniamy również zaangażowanie społeczne Księdza, wyrażające się między innymi utworzeniem przedszkola i staraniami o budowę tak bardzo potrzebnej na osiedlu szkoły. To zaangażowanie Księdza w żywotne sprawy parafii miało swój wyraz w wyborze Księdza na człowieka roku, co było powodem dumy dla parafian.
Dziękujemy za talenty, w które Pan Bóg wyposażył Księdza, szczególnie za talent organizacyjny, za optymizm i wiarę, że z Bogiem wszystkiego można dokonać.
Niech dalsze lata posługi Księdza przynoszą obfite owoce duchowe.
Niech Pan darzy dobrym zdrowiem, pogodą ducha i radością płynącą z dobrze spełnianej misji. Niech Niepokalana w tych trudnych czasach otacza nieustanną opieką, a Duch Święty oświeca kapłańskie drogi, zawsze ku „światłu, które nie zna zachodu’’.

Z pamięcią w modlitwie Wdzięczni ParafianieLiturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne

online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.